Doplňkové terapie

DETOXIKAČNÍ KOUPEL NOHOU

Iontová detoxikační koupel je založená na elektrolýze slané a teplé vody. Ionty jsou absorbovány nohama a vaše tělo tak prochází detoxikací a zažívá skvělý relax. Pokud je voda se solí tmavá, znamená to, že se toxiny z těla vyplavují. Tyto jedy se v těle tvoří ze znečištěného ovzduší a konzumací nezdravých potravin.

PARAFÍN

Účinky parafínu jsou především tepelné. Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, svalstvo a klouby. Parafínová ošetření jsou účinná v léčení bolestivých příznaků spojených s artritidou, chronických revmatických onemocnění, především drobných kloubů končetin a často též onemocnění souvisejících s páteří. Je to také relaxační a účinný způsob, jak léčit a zklidnit suchou, hrubou nebo popraskanou kůži.

LÉČBA ČELISTNÍHO KLOUBU

Bolesti čelistního kloubu, nemožnost otevírání úst (kontraktury), noční skřípání zubů, abnormální abrazi zubů léčíme ve spolupráci fyzioterapeuta se stomatologem pomocí nákusných dlah, laseru, masáží, cvičení.

INFRASAUNA

Vyhřívací infrakabina představuje skutečnou revoluci v oblasti saunování a regenerace organismu za využití terapeutického efektu infračerveného záření.

Proceduru v infrasauně lze absolvovat před sportovní, rehabilitační či regenerační aktivitou, před kosmetickým ošetřením pleti nebo před pobytem v chladném prostředí. Dlouhovlnné infračervené záření proniká rovnou do tělových tkání, čímž se dostane až do hloubky více než 4 cm. Vše proběhne zcela přirozeně – svaly se uvolňují a zklidňují, tělo není zatěžováno. Energie infrasauny je nastavena tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Produkování potu v infrasaunách je až třikrát vyšší – při okolní teplotě již okolo 45–60 °C.

Hlavní zdravotní výhodou infrasauny je to, že ji smějí používat i alergici, astmatici, kardiaci a lidé s problematickým krevním tlakem.

Terapeutické účinky
  • Zlepšuje funkci imunitního systému
  • Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad
  • Snižuje svalové napětí
  • Mírní bolesti
  • Stimuluje krevní oběh
  • Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže
  • Účinná relaxace a regenerace organismu